|

Jak pokolorować polską szkołę?

„Witajcie w naszej bajce!” – chciałby się usłyszeć na wejściu do wszystkich polskich szkół. Jest to niestety jeszcze odległe marzenie, jednak na szczęście mamy wielu kreatywnych nauczycieli, którzy z pasją wykonują swój zawód, robiąc wszystko, by nauka była dla dzieci fascynującą przygodą. Jednym z takich pedagogów jest Jakub Tylman – autor książki „Jak pokolorować szkołę”. Swoim podejściem do edukacji pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Naprawdę! Któż by pomyślał, że w szkole można hodować renifery lub mieć salę kinową?

Książka nie jest jednak wyłącznie zapisem działań, jakich podejmował się autor. Oprócz solidnej dawki inspiracji podane są konkretne rady, w jaki sposób w codziennej pracy wykorzystywać i rozwijać dziecięcą (oraz własną) kreatywność. Autor wykonuje też ogromny podmuch w belferskie skrzydła, pokazując przeszkody, jakich doświadczył na swojej ścieżce zawodowej oraz sposoby ich pokonania, podkreślając, że nie można dać sobie tych skrzydeł podciąć. Całość dopełniają wywiady z nauczycielami, którym na sercu leży dobro edukacji, a także spis książek i stron internetowych, które mogą być impulsem do wprowadzenia barw w szarą rzeczywistość polskiej edukacji.

„Jak pokolorować szkołę” to książka, która powinna być podręcznikiem akademickim dla przyszłych nauczycieli – aby już od początku tworzyli radosną, kipiącą kreatywnością i szacunkiem dla dzieci edukację.

#razempokolorujemyszkołę

Podobne posty

Dodaj komentarz